Dopolední program pro média


Tabu z pohledu těla a mysli (9:30 – 10:45, sál A1, hlavní stage)

David Lukeš • Lucie Šídová • Leona Šímová • Ester Hladíková • Petra Vrzáčková

První panelová diskuze poskytne vhled do sexuality lidí s hendikepem a do sexuálního života starších lidí, u nichž bývá sex často tabuizovaným tématem. V rámci diskuze budou odborníci dále rozebírat sexuální tabu z pohledu vědeckého - z hlediska psychologie, gynekologie a sexuologie.

Tabu z pohledu komunikace (11:00 – 12:15, sál A1 hlavní stage)

Hana Vacková • Pavel Rataj • Lukáš Rychetský • Lucie Jarkovská • Veronika Kubíčková
V rámci druhé panelové diskuzi se odborníci zaměří na sexuální tabu v kontextu komunikace, která je klíčovým prostředkem utváření společnosti. Diskuze nabídne různé úhly pohledů na tabu. Debatovat se bude o vnímání z hlediska médií a vzdělávacího systému, které jsou v společnosti důležitými šiřiteli informací. Názory doplní experti na partnerskou, genderovou a intimní komunikaci.


Leona Šímová

Psycholožka


Petra Vrzáčková

Sexuoložka


Pavel Rataj

Párový terapeut


Lucie Jarkovská

Socioložka

  Odpolední a večerní program


Přednášky a panelové diskuze (13:30 – 15:00, sál A1, hlavní stage)

Odpolední program odstartujeme přednáškami Lilie Khousnoutdinové a Kamily Žižkové, po kterých bude následovat panelová diskuze Sex, hranice a tabu z pohledu praxe. Diskutovat budou zkušení lektoři a lektorky v oblasti sexuality a intimních vztahů Martin Plas, Klára Kloudová, Jana Mašková Zimolová a Markéta Zika Koppová.

Workshopy, přednášky a besedy (15:00 – 18:00, sály B1, B2, C1, C2)

Po přednáškách a diskuzích odstartují v sálech B1, B2, C1 a C2 tematicky laděné workshopy, přednášky a besedy. Těšit se můžete i na Expo zónu v sále A2+A3, v rámci které můžete navštívit edukační stánky partnerských organizací. Součástí programu bude i Art zóna s výstavou yoni obrazů a sochařských děl.

Kulturní, zážitkový a Expo program (odpoledne a večer, celý areál)

Areál nabídne také film zónu, art zónu, zónu neziskových organizací a nabitý zážitkový program. Vystoupí burlesque performerka Zorya Blue. Těšit se můžete i na stand-up Lucie Jarkovské, shibari show, vystoupení BoomCats či UV art.

Registrace pro média

Panelové diskuze mohou médiím poskytnout zdroj zajímavých informací z různých odborných pohledů, novinářům můžeme zajistit i možnost exkluzivních rozhovorů s vybranými řečníky. V rámci akce budeme prezentovat také statistiky z nejnovějšího průzkumu zaměřeného na největší sexuální tabu v Česku. Účast na akci je zdarma na základě exkluzivní pozvánky nebo registrace. Novinářský vstup platí pro dopolední i odpolední program.

Pokud máte zájem přijít, ozvěte na e-mail info@pinkexpo.eu.

Tiskové zprávy

TZ2

Ke stažení ZDE.

Logo a ilustrační fotografie ke stažení

Kontakt pro média