Tabu z pohledu těla a mysli (9:30 – 10:45)

První panelová diskuze Tabu z pohledu těla a mysli poskytne vhled do sexuality lidí s hendikepem a do sexuálního života starších lidí, u nichž bývá sex často tabuizovaným tématem. V rámci diskuze budou odborníci dále rozebírat sexuální tabu z pohledu vědeckého – z hlediska psychologie, gynekologie a sexuologie. 

Sexuální tabu z pohledu hendikepovaných

David Lukeš

ředitel Centra Paraple

Sexuální tabu z pohledu gerontologie

Lucie Šídová

ředitelka organizace Freya

Sexuální tabu z pohledu psychologie

Leona Šímová

psycholožka, Národní ústav duševního zdraví

Sexuální tabu z pohledu gynekologie

MUDr. Ester Hladíková

gynekoložka, Novoměstská gynekologie

Sexuální tabu z pohledu sexuologie

MUDr. Petra Vrzáčková

sexuoložka, TH-klinika

Tabu z pohledu komunikace (11:00 – 12:15)

V rámci druhé panelové diskuze Tabu z pohledu komunikace se odborníci zaměří na sexuální tabu v kontextu komunikace, která je klíčovým prostředkem utváření společnosti. Diskuze nabídne různé úhly pohledů na tabu- například jeho vnímání z hlediska médií a vzdělávacího systému, kteří jsou v společnosti důležitými šiřiteli informací. Jejich myšlenky a názory doplní experti na partnerskou, genderovou a intimní komunikaci. 

Sexuální tabu z pohledu médií

Hana Vacková

novinářka

Sexuální tabu z pohledu partnerské komunikace

Pavel Rataj

párový terapeut, Institut párové terapie INPAT

Sexuální tabu z pohledu vzdělávání

Lukáš Rychetský

ředitel Projekt Lajfr

Sexuální tabu z pohledu genderové komunikace

doc. Lucie Jarkovská

socioložka zaměřující se na problematiku genderu

Sexuální tabu z pohledu intimity

Veronika Kubíčková

odbornice na zdravou sexualitu Růžový Slon

Panelové diskuze moderuje
Barbora Hlaváčková

Registrace pro odborníky

Akce, především její dopolední program, je určena pro lékaře, terapeuty, kouče, poradce a další odborníky, kteří se profesně nebo osvětově zabývají tématem vztahů, sexuality a intimity. Účast na dopoledním i odpoledním programu je pro odborníky zdarma na základě exkluzivní pozvánky či registrace prostřednictvím formuláře.

Odpolední program pro veřejnost

Workshopy • Přednášky • Besedy • Zábava • Umění • Zážitky
Registrovaní odborníci, máte vstup na odpolední program zdarma.

Odpolední program odstartuje přednáškou publicistiky a podnikatelky Lilie Khousnoutdinové, na kterou naváže prezentace známé lékařky a influencerky Kamily Žižkové.

Těšit se můžete i na panelovou diskuzi zkušených koučů a lektorek v oblasti sexuality. V podvečer se na hlavní stage uskuteční slavnostní křest knihy Marie de Hennezel, který provede Ilona Bittnerová s kmotrami. Po něm budou následovat umělecká vystoupení - například burlesque show mezinárodní performerky Zoryi Blue, BoomCats Show, stand-up Lucie Jarkovské, shibari a UV art show

Pink EXPO 2023

Orgasmus v novém miléniu

Unikátní konference Orgasmus v novém miléniu, která se uskutečnila v pražské Empire Hall, byla pilotním ročníkem tzv. Pink EXPA a vůbec první událostí svého druhu v České republice. Akci navštívily desítky odborníků a novinářů. Více než čtyřhodinový program návštěvníkům nabídl množství nových informací a netradičních vhledů do světa sexuality a intimity. Cílem byla osvěta a detabuizace různých sexuálních témat a problémů, která může v důsledku zlepšit sexuální život české populace.

O konferenci

"Miluju více uhlů pohledu, proto oceňuji, že každé téma mě obohatilo o nové poznání. Z vaší konference jsem si odnesla mnoho bodů a faktů, které jsem následně zpracovala i do videa pro mé klienty. Děkuji vám za celou konferenci, byla nádherná a moc jsem si ji užila."

 
Lucie Kubů